Wkłady do filtrów

Na rynku znaleźć można różnorodne wkłady do filtrów: od chroniących przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, po takie wyposażone w nowoczesne technologie jak węgiel aktywny czy zmiękczacze. Warto wiedzieć, że niemal w każdej instalacji wodnej powinno znaleźć się takie urządzenie. Dzięki niemu dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie. W naszej ofercie mamy znakomite i profesjonalne sprzęty tego typu. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem i zakupów!  

Wkłady do filtrów - rodzaje 

Wodę można oczyszczać na wiele sposobów. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy od budżetu i potrzeb. Powszechnie stosowane są filtry mechaniczne, które zatrzymują cząstki stałe jak piasek i żwir, a także rdzę lub kawałki kamieni. Równie popularne są modele węglowe. Pochłaniają one chlor i związki organiczne, co więcej, poprawiają jednocześnie smak i zapach cieczy. W ich przypadku należy pamiętać o odpowiednim wkładzie z węgla aktywnego. Inne typy filtrów to np.:

- odżelaziające, które usuwają cząstki żelaza oraz siarkowodór,

-  zmiękczające, eliminujące związki wapnia i magnezu,

-  z wkładami ceramicznymi lub ze specjalnych żywic, wykazujące działanie bakteriobójcze. 

Jaki wkład wybrać do filtrów? 

Istotnym pytaniem pozostaje jaki wkład do filtru wybrać? Bez niego urządzenie nie może spełniać swojej podstawowej funkcji. Ten element wykonuje się z wielu różnorodnych materiałów odpowiednich do poszczególnych zanieczyszczeń. Rozwiązania mechaniczne mają wkłady sznurkowe, np. bawełniane, piankowe czy zrobione z siatki. Innym typem są wspomniane produkty węglowe, które poprawiają klarowność cieczy. Warto jeszcze wspomnieć o tych antybakteryjnych, które usuwają różne patogeny i wirusy. Są szczególnie przydatne, gdy dane ujęcie będzie miało zastosowanie spożywcze.  

Korzyści stosowania wkładów do filtrów 

Niestety obecnie środowisko naturalne jest coraz bardziej zanieczyszczane. Odpowiedni zestaw, czyli urządzenie oczyszczające i wkład do filtru to sposób na gwarancję korzystania z czystej i bezpiecznej wody. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i zastanawia się jaki wkład wybrać. Nasza oferta jest odpowiedzią na to pytanie, gdyż mamy najlepsze sprzęty i akcesoria różnego typu. Należy podkreślić, że taka instalacja wymaga konserwacji, niektóre elementy trzeba regularnie kontrolować i w razie potrzeby wymieniać, aby zachować skuteczność działania.  

Najlepsze produkty 

Jako fachowy sklep służmy profesjonalną pomocą wszystkim Klientom. Oferujemy doskonałe wkłady do filtrów, które spełnią różnorodne wymagania. Każdy produkt z asortymentu jest niezawodny i ma znakomity stosunek ceny do jakości. Zachęcamy do zakupu

Sortuj wg:
Wyświetlane 1 - 1 spośród 1 (1 produkt)
 Honeywell Kompletny wkład filtracyjny 50 mikronów, dla DN 100
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
6 064,82 zł
Sortuj wg:
Wyświetlane 1 - 1 spośród 1 (1 produkt)

Wkłady do filtrów
Ocena (25 ocen) 4.5
* * * * *
Nasze osiągnięcia

e-Gazele Biznesu 2016 e-Gazele Biznesu 2020 e-Gazele Biznesu 2022

Wyróżnienia od Euler Hermes
"Złoty Płatnik 2015"
"Złoty Płatnik 2016"
Złoty płatnik 2015 Złoty płatnik 2016 Eksport

Firma Logisoft - właściciel marki Hydrauliko - prowadzi nieprzerwanie działalność już 18 lat - od 14 sierpnia 2006 roku. Zaufało nam już 26118 firm. W ofercie posiadamy 3 026 produktów.

Plików cookie używamy do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Tutaj możesz dokonać szczegółowych ustawień lub cofnąć zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności .