Pompy ciepła solanka/woda - woda

gruntowe glikol-woda

Jak sama nazwa wskazuje, ten typ pompy ciepła do działania urządzenia wymaga dostępu do wody. Pompa ciepła działa najbardziej efektywnie, gdy może korzystać ze znajdującego się w pobliżu domu stawu, rzeki czy jeziora. Jeśli jednak z posesji nie ma dostępu do zbiorników, nic straconego: w takiej sytuacji wystarczy wykopanie dwóch studni, by zapewnić instalacji poprawną pracę.

Pompy ciepła typu solanka–woda wykorzystują energię cieplną zawartą w gruncie, przy pomocy kolektorów gruntowych u układzie poziomym lub pionowym. W obiegu glikolowym dolnego źródła krąży niezamarzająca ciecz (solanka, glikol). Jej temperatura w czasie pracy oscyluje wokół zera. Temperatura gruntu przylegającego do wymiennika jest wyższa, dlatego następuje oddawanie ciepła.

Sortuj wg:
Wyświetlane 1 - 1 spośród 1 (4 produkty)
 Atlantic Gruntowa pompa ciepła NIBE F1345 3x400V
Rated 4.1/5 based on 9 customer reviews
od 60 706,80 zł
Sortuj wg:
Wyświetlane 1 - 1 spośród 1 (4 produkty)

Pompy ciepła solanka/woda - woda
Ocena (87 ocen) 4.7
* * * * *
Nasze osiągnięcia

e-Gazele Biznesu 2016 e-Gazele Biznesu 2020 e-Gazele Biznesu 2022

Wyróżnienia od Euler Hermes
"Złoty Płatnik 2015"
"Złoty Płatnik 2016"
Złoty płatnik 2015 Złoty płatnik 2016 Eksport

Firma Logisoft - właściciel marki Hydrauliko - prowadzi nieprzerwanie działalność już 18 lat - od 14 sierpnia 2006 roku. Zaufało nam już 26118 firm. W ofercie posiadamy 3 026 produktów.

Plików cookie używamy do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Tutaj możesz dokonać szczegółowych ustawień lub cofnąć zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności .